Festivalul de Moda “Culorile Toamnei”, editia 2015, si-a desemnat castigatorii!

0
1911

Anul acesta, Marele Premiu, din cadrul Festivalului Studentesc de Moda “Culorile Toamnei”, a mers la Cluj, pentru ca Iulia Sasu a convins juriul, si in special pe Catalin Botezatu care a fost presedintele juriului, ca merita sa obtina acest important trofeu. De asemenea, designerul a fost impresionat de showul celor de la Iasi, motiv pentru care a oferit diploma pentru Cel mai bun show de moda celor doua tinere care au creat colectia “Candy”. festivalul culorile toamnei, botezatu (8)

Premiul pentru creaţie i-a revenit pitestencei Roxanei Pârvu, iar premiul de popularitate l-au împărţit piteştencele Cristina Miu şi Georgiana Frântu. Premiul pentru originalitate l-a obtinut Denisa Damian (Oradea), iar premiul special al juriului a rămas la Piteşti, fiind atribuit Alexandrei Bica Anghel. festivalul culorile toamnei, botezatu (7)

Diana Ercean (Târgu Mureş) a luat premiul pentru cel mai tânăr creator. Show-ul de anul acesta a pastrat linia de toamna, astfel ca au fost multi designeri care au folosit materiale si culori de sezon. Un concurent de la Pitesti a realizat chiar tinute de scena destul de impozante dorind sa scoata in evidenta anotimpul rece.festivalul culorile toamnei, botezatu (10)festivalul culorile toamnei, botezatu (3)

LASA UN RASPUNS