Primarul Gentea, pe santierele din Pitesti: “Se lucrează în ritm susținut și în Războieni, zona bloc G1”

0
664

Primarul Pitestiului, Cristian Gentea, in teren pentru a urmari santierele deschise, observand astfel ritmul de lucru si respectarea pasilor agreeati in contract. Acesta a transmis ca se lucrează în ritm susținut și în Războieni, zona bloc G1, la reabilitarea canalizării pluviale, reamenajarea spațiilor verzi, reabilitarea aleilor pietonale și a trotuarelor aferente, dar și la amenajarea unor locuri de joacă pentru copii!
“Mă bucur că unul dintre cetățenii care deținea un chioșc așezat pe spațiul verde/domeniul public, a eliberat voluntar perimetrul în care avem posibilitatea amenajării de locuri de parcare suplimentare!
În zonă sunt șantiere de lucru, în cadrul proiectului ”Regenerare urbană în zona marginalizată a municipiului Pitești (zona bloc G1, cartier Războieni și zona bloc Coremi, Bd. Petrochimiștilor).”, a transmis Cristian Gentea.

LASA UN RASPUNS