BRAVO, copii! Ei sunt ELEVII VALOROȘI ai Argeșului. ISJ a publicat listele cu OLIMPICII NAȚIONALI

0
4800

Elevii argeșeni, olimpici naționali la toate disciplinele de învățământ. Inspectoratul Școlar Județean Argeș ne-a transmis lista cu elevii argeșeni care au obținut rezultate deosebite la etapa națională a olimpiadelor școlare. ”Vă transmitem rezultatele eminamente meritorii ale valoroşilor elevi argeşeni la aceste competiţii, înregistrate la toate disciplinele de învăţământ.”, se arată într-o informare a ISJ Argeș.

ANUL ŞCOLAR 2017-2018

Nr. crt.

Olimpiada

Nume și prenume elev

Clasa

Unitatea școlară

Profesor coordonator

Premiul MEN

Premiu societate / IȘJ organizator

1.

Olimpiada ,,Lectura ca abilitate de viață”

Vasilescu Patricia Ecaterina

XII

Colegiul Național ,,Vlaicu-Vodă” Curtea de Argeș

Popescu Ileana

Mențiune

Pantazică Viviana

X

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Duminică Daniela

Mențiune

Mihai Alexia Cătălina

V

Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân”, Pitești

Buciuc Claudia

Mențiune

2.

Olimpiada de limba engleză

Răducu Ioana

IX

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Mihail Codruța

II

3.

Olimpiada de limba franceză

Onel Mara Ioana

VII

Școala Gimnazială ,,Nicolae Iorga”, Pitești

Codreanu Cornelia

I

Tuțu Ioana

IX

Colegiul Național Pedagogic ,,Carol I” Câmpulung

Grigorescu Mihaela

III

Tănase Maria Alexandra

IX

Colegiul Național ,,Alexandru Odobescu” Pitești

Dobrin Aurel

III

Petrescu Adriana Elena

XI

Colegiul Național ,,Alexandru Odobescu” Pitești

Dobrin Aurel

III

Olimpiada de limba franceză

Iorgulescu Horia

X

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Florea Tatiana

Mențiune

Bănățeanu Bianca Elena

X

Colegiul Național ,,Dinicu Golescu” Câmpulung

Stanciu Mihaela

Mențiune

Tudor Ana Maria

VIII

Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu”, Pitești

Chioveanu Ștefania

Mențiune

Călin Anda Ioana

XI

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Tănase Oana Andreea

Mențiune

Stan Liviu Mihai

XII

Colegiul Național ,,Alexandru Odobescu” Pitești

Ogaru Marilena

Mențiune

4.

Olimpiada de limbi romanice -spaniolă și italiană

Popa Alin Mihăiță

Italiană

IX

Liceul de Arte ,,Dinu Lipatti” Pitești

Androne Simona

I

Pascale Eduard

Spaniolă

X

Colegiul Național ,,Alexandru Odobescu” Pitești Larroze Francezat Ana Maria

Mențiune

Nodea Ana Maria Cătălina

Italiană

VIII

Liceul de Arte ,,Dinu Lipatti” Pitești

Androne Simona

Mențiune

Măcărescu Andra Teodora

Italiană

X

Colegiul Național ,,Alexandru Odobescu” Pitești

Androne Simona

Mențiune specială

Grosu Raluca Lavinia Italiană

XII

Liceul de Arte ,,Dinu Lipatti” Pitești

Androne Simona

Mențiune specială

Olimpiada de limbi romanice -spaniolă și italiană

Stoica Ionuț Tiberiu

Spaniolă

XI

Colegiul Național ,,Alexandru Odobescu” Pitești Larroze Francezat Ana Maria

Mențiune specială

Ioniță Valentina Dana

Italiană

VII

Școala Gimnazială nr. 1 Costești

Androne Simona

Mențiune specială

5.

Olimpiada de limba rusă

Sorescu Iulia Ștefania

XI

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești Bujor Valentina Emanuela

I

Șerbănică Maria Milena

X

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești Bujor Valentina Emanuela

II

Donoiu Marius Andy Daniel

XII

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești Bujor Valentina Emanuela

III

Filip Denisa Maria

XII

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești Bujor Valentina Emanuela

Mențiune

6.

Olimpiada de limba germană

Cocea Alexandra Maria

XII

Colegiul Național,,Vlaicu-Vodă” Curtea de Argeș

Zinca Alexandra

II și mențiune la proiect

Busioc Roxana Elena

XI

Colegiul Național ,,Dinicu Golescu” Câmpulung

Fuscel Cristina

II proiect

Nistor Rareș Valentin

IX

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Manea Elena

III proiect

7.

Olimpiada de matematică

Garaiman Andres

VIII

Școala Gimnazială ,,Ion Pillat” Pitești

Nicolae Carmen

Mențiune

Simion Elena Teodora

XII

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Ulmeanu Sorin

Mențiune

Olimpiada de matematică

Ilie Maider

VI

Școala Gimnazială ,,Matei Basarab” Pitești

Costea Cătălina

Medalie de argint

Bîzgă Nicolescu Carmen

V

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești

Popescu Anca

Medalie de bronz

Voicu Oana Georgiana

VIII

Școala Gimnazială ,,Traian” Pitești

Ursu Florica

Medalie de bronz

Cioc Alex Andrei

X

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești

Vâlceanu Paul

Medalie de bronz

Voicu Ciprian Gabriel

X

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Ulmeanu Sorin

Medalie de bronz

8.

Olimpiada de fizică

Arseniu Victor Ștefan

VI

Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Pitești

Pricolici Mihaela

Mențiune

Manea Constantin Tony

XI

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Stănescu Marcel

Mențiune

Popescu Bianca Maia Andreea

VI

Școala Gimnazială ,,Adrian Păunescu” Pitești

Gobej Elena

Medalie de argint

Androne Andrei

VIII

Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Pitești

Duminică Ana

Medalie de argint

Bîlă Alexandru Mihai

VI

Școala Gimnazială ,,Ion Pillat” Pitești

Necuță Emil

Medalie de argint

Matei Andrei

X

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Popescu Viorel

Medalie de bronz

Jipa Darius

VIII

Școala Gimnazială ,,Oprea Iorgulescu” Câmpulung

Șuță Anișoara

Medalie de bronz

Olimpiada de fizică

Zamfir Robert George

X

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Popescu Viorel

Medalie de bronz

Robea Anda

VII

Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu” Pitești

Orășanu Lavinia

Diplomă de onoare

Chiriac Alexandru

IX

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Moţoescu Carmen

Diplomă de onoare

9.

Olimpiada de astronomie și astrofizică

Censiu Emil

XII

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Moțoescu Carmen

Mențiune specială

10.

Olimpiada de geografie

Istrate Radu Teodor

X

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Enache Ionuț

Mențiune

Sinca Alexandra Beatrice

VIII

Școala Gimnazială ,,Basarab I” Curtea de Arges

Popescu Anca

Premiul SGR

Bănuță Andrei

XII

Colegiul Național ,,Dinicu Golescu” Câmpulung

Sasu Carmen

Premiul SGR

Popescu Silvia

IX

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Enache Ionuț

Premiul SGR

11.

Olimpiada de istorie

Tolea Ana Maria

IX

Liceul Teoretic ,,Ion Barbu” Pitești

Zaharia Nicolae

Mențiune

Manda Iulia Elena

X

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Didiță Paul

Mențiune

Ciornei Petruț Alexandru

XI

Colegiul Național ,,Vlaicu Vodă” Curtea de Argeș

Pătru Gabriela Elena

Mențiune

12.

Olimpiada de socio-umane

Coman Elena Daniela

IX

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești

Petrescu Alexandru

II

Balica Mihaela Elizabeta

XI

Colegiul Național ,,Dinicu Golescu” Câmpulung

Zăbavă Pavel

II

13.

Olimpiada de biologie

Ciobotea Ana Maria Teodora

XII

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești

Marinescu Silvia

Mențiune

Lotul lărgit

Ilie Diana Andreea

XI

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești

Voica Gabriela

Mențiune

Popa Dan Răzvan

IX

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești

Voica Gabriela

Premiul special

14.

Olimpiada de tehnologii

Saioc Adrian Nicolae

Electronic automatizări

XII

Liceul Tehnologic ,,Ferdinand I”, Curtea de Argeș

Florea Stefan

Ionescu Ionica

I

Angelescu Maria Crinuța

XI

Liceul Tehnologic ,,Constantin Dobrescu”

Baghiu Veronica

Erfulescu Dana

III

Neagu Andreea Liliana

Agricultură/creșterea animalelor

XI

Colegiul Tehnic ,,Armand Călinescu”

Nedelcu Gabriela

Foarcea Elena

Impingău Maria

Țugulan Virginia

Mențiune

Dumitrescu Cristiana Bianca

Educație tehnologică

VII

Colegiul Național ,,Zinca Golescu” Pitești

Poștoacă Lucreția

Mențiune

15.

Olimpiada de arte vizuale, arhitectură și istoria artelor

Iancu Mihai Cătălin

Țambal

XI

Liceul de Arte ,,Dinu Lipatti” Pitești

Georgescu Ion

I

Oșiobanu Tania Maria

Proiectare ambientală

XII

Liceul de Arte ,,Dinu Lipatti” Pitești

Giura Anca

Teodorescu Naum

II

Pavelescu Raluca

Proiectare ambientală

XI

Liceul de Arte ,,Dinu Lipatti” Pitești

Giura Anca

Teodorescu Naum

II

Burcea Răzvan

Studii teoretice

XI

Liceul de Arte ,,Dinu Lipatti” Pitești

Ionescu Ana Maria

Mențiune

Ilie Flavius Constantin

Nai

XI

Liceul de Arte ,,Dinu Lipatti” Pitești

Mincă Narcis

Iordache Alexandru

Mențiune

16.

Olimpiada de informatică

Oncescu Costin

XII

Colegiul Național ,,Dinicu Golescu” Câmpulung

Dumitrașcu Octavian

Dumitrașcu Dana

II

Sitaru Bogdan

XI

Colegiul Național ,,Dinicu Golescu” Câmpulung

Dumitrașcu Octavian

Dumitrașcu Dana

II

Ion David

XII

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Enache Nicoleta

Mențiune

Olimpiada de informatică

Arseniu Victor

VI

Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Pitești

Cioară Paula

Mențiune

Chiriac Alexandru

IX

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Cristea Marin

Medalie de bronz

Stoica Ioan

IX

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Cristea Marin

Medalie de bronz

Stan Andrei

XI

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Răducu Serenela

Suţan Dana

Medalie de bronz

Duțulescu Andreea

XII

Colegiul Național ,,Dinicu Golescu” Câmpulung

Dumitrașcu Octavian

Dumitrașcu Dana

Medalie de bronz

Ionescu Dorian

V

Școala Gimnazială ,,Mircea cel Bătrân” Curtea de Argeș

Barbu Vasile

Medalie de bronz

Matea Mihnea

VI

Școala Gimnazială ,,Nicolae Iorga” Pitești

Vlad Marian

Medalie de bronz

17.

Olimpiada Științele Pământului

Manea Tony

XI

Colegiul Național ,,IC Brătianu” Pitești

Stănescu Marcel

Ciucă Cristina

Delayat Mădălina

Uță Nicușoara

Mențiune

LASA UN RASPUNS