Lia Spiridon, tânăra de doar 19 ani, din Piteşti, ce a fost diagnosticată recent cu leucemie este sustinuta de mii si mii de persoane, iar asta ii da curaj studentei pentru a merge mai departe. Mai are nevoie doar de suma necesara pentru a putea sa faca acest transplant care ar face ca Lia sa fie ce a fost o data. O fata normal, cu aspiratii, cu o familie care o iubeste si cu un iubit care ii este alaturi permanent. Tanarul isi exprima durerea in cuvinte, cerand totodata ajutorul oamenilor de bine sa ii salveze iubita.
Are nevoie de 200.000 euro pentru un transplant de măduvă, iar din veniturile familiei, banii nu se pot asigura. Cine doreşte să o sprijine pe Lia, cu orice sumă, are la dispoziţie următoarele conturi bancare:
IBAN cont RON RO05RNCB 0022111861920005
IBAN cont EUR RO75RNC B0022111861920006
IBAN cont USD RO48RNCB 0022111861920007.
Adrian Cristian, iubitul Liei, a lasat pe Facebook un mesaj impresionant, sperand ca cineva se va apleca asupra randurilor si ii va intinde o mana de ajutor iubitei sale, Lis Spiridon.
“Dragi prieteni, scriu aceasta postare cu durere in suflet, sperand ca mai sunt oameni in lumea asta care vor sa faca si bine. De aproximativ o luna sunt un om oarecum schimbat, doborat de situatie dar cu o mare speranta in mine ca totul se va termina cu bine. Iubita mea, in varsta de 19 ani, acum o luna a fost diagnosticata cu leucemie acuta limfoblastica cu celule T..Totul a fost un soc atat pentru mine, pentru parintii ei, pentru familie, prieteni cat si pentru ea. Initial am vrut sa credem ca nu este adevarat, dar totul s-a confirmat. Momentan tratamentul decurge bine, dar va fi nevoie de un transplant de maduva, care costa enorm de mult. Aceasta copila minunata si frumoasa merita sa se faca bine!!
Nu dorim nimanui sa treaca prin asemenea clipe. Va rog sa o ajutam cu tot ce putem!!!! Se pot da cei 3% din profitul unei firme sau se poate face o sponsorizare. Orice suma e bine venita!!! Va multumesc din suflet!!”.





































