Peste 25 de cadre de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Argeş, acţionează în acest moment în comuna Berevoieşti, satul Gămăceşti unde au avut loc inundaţii. A plouat torenţial, cu un debit de circa 25/mp de şi a căzut grindină, pămantul fiind acoperit cu un strat de 2-3 centimetri de gheaţă. Drumul şi 20 de gospodării situtate în apropierea raului au fost inundate, după ce un dig amenajat să preia viitura s-a înfundat în urma debitului mare de aluviuni. Se acţionează cu un excavator pentru desfundarea canalului. În zonă, pompierii s-au dus cu 2 autospeciale şi 2 motopompe.






































